İzmir’de 5 kişinin hayatını kaybettiği patlamada Duygu Bağ yaşadıklarını anlattı: Çığlık attım, ‘Kardeşimi getirin’ dedim

Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki evlerinde taziyeleri kabul eden Duygu Bağ, AA muhabirine, patlamada yaşamını yitiren ikiziyle aralarında özel bağ bulunduğunu ve her anlarını paylaştıklarını belirtti.

Kardeşiyle patlamanın meydana geldiği dün beraber olduklarını ifade eden Bağ, babasının işlettiği markette otururken Dilek’in canı zeytin çektiği için patlama bölgesindeki iş yerine gittiğini anlattı.

Duygu Bağ

Bağ, şöyle devam etti:

“Kardeşim, ‘Benim canım zeytin istiyor.’ deyip çarşıya gitmişti. ‘İçinde kalmasın, al.’ dedim. Bir baktım, ‘Bom’ diye ses geldi. Çığlık attım, ‘Kardeşimi getirin.’ dedim ama kimse getirmedi, sonra cansız bedenini gördüm. Benim canım çok yandı, kim sebep olduysa onların da canları yansın. Bu acıya nasıl dayanacağız? Kardeşimin küçücük bedenini toprağa verdim, cezasını çeksinler. Kardeşimle kurduğumuz hayaller yarım kaldı. Ufacık bir ağrısı olduğunda ‘Gel, öp, iyileşsin.’ derdi. Ben marketteydim, küçücük yeğenim kucağımdaydı, o yüzden yanına gidemedim, kardeşimi kurtaramadım.”

“KIYMETLİ VE DEĞERLİ ÇOK HAYALİMİZ VARDI, HİÇBİRİNİ YAŞAMADI”

Almanya’daki ablasının olaydan bir gün önce gördüğü rüyayı annesine anlattığını dile getiren Duygu Bağ, “Ablam ikimizi rüyasında görmüş. Anneme anlatıyor, ‘İki kız kardeşim de bekar, Almanya’ya getirmek istiyorum.’ demiş. Kıymetli ve değerli çok hayalimiz vardı, hiçbirini yaşamadı. Yaşamadan da can verdi.” ifadelerini kullandı.

Baba Murat Bağ da cumhuriyet savcısıyla konuştuğunu, olayda sorumluluğu bulunanların cezalarını çekmesini istediğini belirterek, “Evlat acısı çok zor, Allah kimseye yaşatmasın.” dedi.

 

2 ŞÜPHELİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında lokanta sahibi G.K. ile iş yerinin tüpünü değiştiren M.K’nin İl Jandarma Komutanlığındaki işlemleri tamamlandı.

Şüpheliler, sağlık kontrolleri sonrası adliyeye gönderildi.

Lokanta sahibi G.K’nin ifadesinde tüpün cumartesi öğleden sonra değiştirildiğini, iş yerinin gece 02.00’ye kadar açık olduğunu, herhangi bir gaz kokusu almadıklarını, patlamanın nedenini bilmediğini ve üzgün olduğunu söylediği öğrenildi.

M.K’nin ise tüp değiştirme işlemini usulüne uygun yaptığını, sızıntı kontrolünü gerçekleştirdiğini savunduğu ve üzgün olduğunu söylediği belirtildi.

Olay

Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi’nde dün bir iş yerinde meydana gelen patlamada 5 kişi hayatını kaybetmiş, 63 kişi yaralanmıştı. Soruşturma kapsamında iş yeri sahibi ile patlamadan bir gün önce tüpü değiştirdiği belirtilen kişi gözaltına alınmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir