‘Şakkadanak’ lakaplı Batırel: Hükümetin yerinde olsam tek çivi çakmam

Türkiye Gazetesi yazarı Necmettin Batırel, yerel seçimlerde CHP’nin kazandığı İstanbul, Ankara ve İzmir için hükümetin “tek bir çivi bile çakmaması” gerektiğini söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan ‘şakkadanak’ lakaplı Batırel, “Hükümetin yerinde olsam İstanbul, Ankara ve İzmir’e tek bir çivi bile çakmam, tek kuruş destek vermem. Mademki bu şehirlerdekilerin büyük çoğunluğu kendilerine hizmet etmeyen başkanları yeniden seçtiler, ne halleri varsa görsünler. Kurunun arasında yaş da yanarmış yanarsa yansın” ifadelerini kullandı.

Batırel’in ‘şakkadanak’ gafını yaptığı programda konuşmacı olan ekonomist Özgür Demirtaş ise Batırel’le ilgili, “Bu adamın nasıl bir insan olduğunu tüm Türkiye görmeye başladı…” dedi.

Ne olmuştu?

8 yıl önce CNN Türk’te katıldıkları programda karşı karşıya gelen Batırel ile Demirtaş arasında geçen diyalog internette gündem olmuştu. Batırel söz konusu programda, “Ben olsam dolar rezervinden 10 milyar doları şakkadanak satarım! Şaşırır millet! Arkadan şak bir 10 milyar dolar daha satarım! 20… yetmedi! Bir 10 daha! 30… Biter zati çil yavrusu gibi dağılır millet” ifadelerini kullanmıştı.

Programın diğer konuğu Özgür Demirtaş ise, Merkez Bankası’nın rezervlerinin herkes tarafından bilindiğini ve bu nedenle satış yöntemiyle doların düşmesinin uzun soluklu olamayacağını anlatmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir